O nas

  Firma GREEN PLANET powstała w 2003 roku  z inicjatywy weganki, która poznając na własnej skórze codzienne problemy robienia zakupów postanowiła otworzyć sklep z prawdziwego zdarzenia, przeznaczony dla wegetarian, wegan i osób z nietolerancjami pokarmowymi.

   Z RESPEKTEM DLA CZŁOWIEKA, ZWIERZĄT I NATURY to nasze motto. Chcemy, aby produkty sprzedawane w naszym sklepie były nie tylko dobrej jakości, ale również nie posiadały surowców pochodzenia zwierzęcego, aby były ekologiczne, naturalne i nie testowane na zwierzętach.

  To my już w 2003 roku jako pierwsi sprowadziliśmy na Polski rynek liczne nie znane do tej pory produkty jak bitą śmietanę sojową i ryżową, sery i margaryny bezmleczne, czekolady z xylitolem, produkty z orkiszu i kamutu, karmy hipoalergiczne dla zwierząt oraz wiele innych….     

Naszą ambicją jest nadal szukanie i sprowadzenie wysokiej jakości produktów, o jakich każdy wegetarianin czy weganin mógłby tylko pomarzyć. Nikt u nas nie znajdzie jakichkolwiek skrawków czy produktów pochodzących od zabitych zwierząt.


Nasze doświadczenie pozwoliło nam wybrać do sprzedaży te produkty, które podobają się nie tylko nam, ale również cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów na całym świecie. Częste podróże pozwoliły nam na podejrzenie wielu profesjonalnych i idealnie zaopatrzonych sklepów, w których można znaleźć prawie wszystko. Z zazdrością spoglądaliśmy na zadowolone twarze klientów robiących zakupy bez obawy, że ktoś sprzeda im coś niewłaściwego, albo że źle potraktuje.

Mamy nadzieję, że wybrane produkty spodobają się również Państwu i będą Państwo często odwiedzać naszą stronę i sklep internetowy. Oczekujemy również na sugestie z Państwa strony, które pomogą nam w jak najlepszym wyborze towaru.

DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ ?

- nasze towary sprowadzane są tylko w oparciu o wyspecjalizowana firmy transportowe które przywiązują wagę do ochrony środowiska dzięki czemu zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

- wszystkie towary spożywcze wymagające kontrolowanej temperatury przewożone są w odpowiednio do tego przystosowanych samochodach w których jest stale monitorowana temperatura, co zapewnia że towar dotrze do nas i idealnym stanie.

- wybrane przez nas firmy są osobiście przez nas sprawdzane przed podpisaniem umowy i sprowadzeniem towaru. My wiemy co sprzedajemy.

- unikamy kupowania zbędnych surowców i wykorzystujemy powtórnie te, które się do tego nadają, a odpady utylizujemy w sposób odpowiedzialny. Z tego powodu nasze przesyłki pakowane są w kartony z odzysku redukujemy dzięki temu negatywne oddziaływanie na środowisko.

- w biurze i magazynie używamy energooszczędnych żarówek, segregujemy śmieci, wykorzystuj obie strony kartki na notatki, korzystamy tylko z papieru z recyklingu, rezygnujemy z tradycyjnych fotografii na rzecz wersji cyfrowych itd.

- gdzie tylko jest  to możliwe sprowadzamy towary pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych, każdy komu leży na sercu dobro naszego środowiska naturalnego, los zwierząt oraz zdrowie jego i jego rodziny powinien tak robić, dlaczego ?

BO ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN SĄ NIEBEZPIECZNE DLA WSZYSTKICH ORGANIZMÓW ŻYWYCH. Jest wiele przykładów na to, że środki ochrony roślin nie tylko niszczą szkodniki, ale często również zabijają lub uszkadzają inne organizmy żywe. Wciąż można po opryskiwaniu sadów znaleźć dużą liczbę ofiar: martwe lub ciężko chore sikorki, rudziki, zięby i inne ptaki, które same byłyby wyśmienitymi pomocnikami w walce ze szkodnikami. Podczas wielkich akcji zatruwania szkodników, jakie są przeprowadzane w lasach i plantacjach owocowych uśmierca się co roku poza szkodnikami ogromne liczby - miliony pożytecznych owadów, między innymi również i te, które są naturalnymi wrogami szkodników. Szczególnie zagrożone środkami ochrony roślin są pszczoły.

CZŁOWIEK TEŻ JEST ZAGROŻONY. W organizmie człowieka są także magazynowane środki ochrony roślin. Ich działanie na zdrowie człowieka to: uszkodzenie nerwów, stany podniecenia, bezsenność, również schorzenia mózgu i wątroby. Niektóre środki ochrony roślin są rakotwórcze ! Choroby nowotworowe stały się plagą naszych czasów. Według statystyk wynika że to właśnie nowotwory nas dziesiątkują, tylko w 2009 r. chorobę nowotworową zdiagnozowano u prawie 140 tys. Polaków, a 90 tys. zmarło z tego powodu !